Samsung LC49RG90SSUXEN Review: 49″ Odyssey CRG9 Gaming Monitor
9/10 (Expert Score)
Set Lowest Price Alert
×
Notify me, when price drops
Check all prices
  • 49 inch dual QHD curved gaming monitor, the equivalent of dual 27 inch QHD displays side-by-side
  • 120Hz refresh rate with AMD Free Sync 2 technology for crisp HDR content display, reduced input latency, low frame rate compensation
  • HDR1000 Supports a peak brightness rating…
Last updated on 9th May 2026 11:19 am
Description
Samsung LC49RG90SSUXEN Review: 49″ Odyssey CRG9 Gaming Monitor Prices
Price History
Price history for Samsung LC49RG90SSUXEN 49" Curved LED Gaming Monitor - Super Ultra Wide Dual WQHD 5120 x 1440, 120Hz, Freesync, Gsync Compatible, HDMI, 2 x Displayport, USB